Blog dla chorych na nowotwory złośliwe

Dzień dobry,

onko24.pl

Nazywam się Jerzy Wydmański i jestem onkologiem specjalizującym się w radioterapii. Od przeszło 30 lat pomagam chorym na nowotwory. Przybliżam problematykę profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych w łatwym do zrozumienia języku. Pomagam pacjentom zrozumieć istotę choroby nowotworowej, wskazuję na sposoby radzenia sobie z nią. Wyjaśniam klasyczne dylematy dotyczące wyboru schematu leczenia. Co ważne piszę jak poruszać się po systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Przybliżam najnowsze osiągnięcia naukowe, które mogą przynosić największe korzyści zdrowotne. Poświęcam sporo miejsca nowinkom technologicznym w medycynie, a w szczególności w radioterapii.

Wierzę, że edukacja pacjentów i ich rodzin może wpłynąć na przyspieszenie rozpoznania nowotworu, świadomy wybór terapii i w konsekwencji na poprawę wyników leczenia.

Treści zawarte w blogu są wyrazem moich poglądów, profesjonalnej wiedzy i doświadczenia klinicznego. Nie zastąpią jednak konsultacji onkologicznej i są jedynie wskazówkami na trudnej drodze diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Pamiętaj zawsze skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym lub onkologiem w celu uzyskania konkretnej indywidualnej porady medycznej.